Испанецът Давид Ферер отвърна след загубен сет, за да достигне до полуфиналите на турнира в Шанхай, надигравайки с 6-7 (5/7), 6-2, 7-6 (7/2) американеца Анди Родик. Родик "пусна първа кръв" на противника си, спечелвайки тайбрека в първия сет, докато третият поставен отвърна с два пробива във втория, за да изравни резултата. Десетият поставен Родик допусна мачбол в 10-ия гейм на третия сет, но запази нерви, за да изравни до 5-5 и да докара нещата до тайбрек. Там обаче испанецът си осигури два минипробива и стигна до победата след повече от два часа и половина. Ферер, който реализира 11 аса и 49 уинъра, не бе пробит нито един път по време на мача. Испанецът стана и петият играч, който се класира за финалния турнир на АТР в Лондон. По-късно днес играят вторият поставен Анди Мъри и австралиецът Матю Ебдън. /БГНЕС