Отборът на Тотнъм загуби с 1:3 от Евертън в изтеглена среща от втория кръг на английското футболно първенство във Висшата лига. Капитанът на българския национален отбор Димитър Бербатов игра цял мач. Това е втора поредна загуба за шпорите, тъй като те претърпяха поражение от Съндърланд с 0:1 в първия кръг. Двубоят започна чудесно за гостите, които откриха резултата още във втората минута. Микаел Артета центрира от пряк-свободен удар в наказателното поле, където Джулиън Лескът се оказа най-съобразителен и с глава прати топката в мрежата за 0:1. В 23-та минута Димитър Бербатов бе близо до изравнително попадение. Роби Кийн проби от дясно и подаде на българина, който мигновенно стреля към вратата, но коженото кълбо профуча на сантиметри от напречната греда. Натискът на шпорите даде резултат в 26-та минута, когато Антъни Гарднър надскочи защитата на гостите след изпълнение на ъглов удар от Джърмейн Джинас и с глава простреля Тим Хауърд за 1:1. В 37-та минута Леон Озман изведе карамелите отново напред, след като се възползва от зле изчистена топка и със силен шут я забоде под горната греда за 1:2. В последната минута на първото полувреме Алън Стъбс отбеляза трети гол за Евертън. След изпълнение на пряк-свободен удар от защитника, топката се отклони от крака на Паскал Шимбонда и влетя във вратата на Пол Робинсън - 1:3. Три минути след почивката Митко Бербатов се размина на косъм от гола. Българският национал разтресе страничната греда с удар с глава след центриране на Паскал Шимбонда. До края на срещата домакините от Лондон осъществиха териториален превес, но така и не успяха да стигнат до гол, освен няколко опасни удара, които не затрудниха Тим Хауърд.