Безпроблемен успех с 6:0 над втородивизионния Инголщад записа отборът на Байерн Мюнхен, като по този начин баварците се класираха за третия кръг на Купата на Германия. Нападателят Нилс Петерсен, който замени Марио Гoмес, отбеляза две от попадения за тима на Юп Хайнкес. Томас Мюлер откри резултата на "Алианц арена", а Давид Алаба покачи на 2:0 след силен шут от около 15 метра. Последваха двата гола на Петерсен, а Марвин Матип си вкара автогол, преди японецът Такаши Усами да оформи крайния резултат в последната минута на срещата. Клаас-Ян Хунтелаар и Жоел Матип пък донесоха късната победа на Шалке 04 с 2:0 при гостуването на Карлсруе. Херта Берлин пък се класира за третия кръг в турнира за първи път от 2006 година насам, след като срази Рот-Вайс Есен с 3:0. Четвъртодивизионният Холщайн Кил също продължи напред в турнира след успех с 2:0 над Дуисбург, а Щутгарт взе класически успех у дома над Франкфурт с 3:0. Кайзерслаутерн и Нюрнберг също са в следващия кръг. "Лаутерите" победиха като гости Айнтрахт Франкфурт с 1:0 след продължения, а Нюрнберг взе с 2:1 гостуването на Ерцгебирге Ауе. Хановер 96 пък изненадващо отпадна след поражение у дома от Майнц 05 с 0:1 след продължения. /БГНЕС