Отборът на Манчестър Сити постигна минимална победа с 1:0 над тима на Дарби Каунти като домакин в среща от втория кръг на английското футболно първенство във Висшата лига. По този начин небесносините регистрираха втора поредна победа след тази от първия кръг с 2:0 над Уест Хем. Българският национал Мартин Петров започна като титуляр и игра до 74-та минута, когато бе заменен от Джовани. Петров се отличи с няколко пробива по лявото крило и остри центрирания, от които обаче неговите съотборници не се възползваха. Другият български национал Валери Божинов се появи в игра през второто полувреме, в 78-та минута на мястото на Роландо Бианки. За краткото време прекарано на терена Божинов отправи два опасни удара, които можеха да доведат до втори гол за Сити. Домакините отбелязаха единственото попадение две минути преди края на първото полувреме чрез Майкъл Джонсън, който намери мрежата с удар от дъгата на наказателното поле след двойно подаване с Блумер Елано. Манчестър Юнайтед продължава с неубедителното си представяне през новия сезон, след като записа второ поредно равенство - 1:1 с бившия отбор на Светослав Тодоров Портсмут. Шампионите поведоха в 15-та минута на мача чрез Пол Скоулс. Полузащитникът получи пас от Карлос Тевес, който изигра своя първи мач за Юнайтед, на границата на наказателното поле и със силен удар откри - 0:1. Осем минути след началото на второто полувреме Бенджамин Мварувари изравни с удар с глава след асистенция на Матю Тейлър, който проби от ляво и центрира чудесно към голмайстора. Тимът на Челси обърна Рединг само за три минути и спечели трите точки. Домакините откриха резултата в 29-та минута чрез Андре Байки, но Франк Лампард и Дидие Дрогба отбелязаха в 47-та и 50-та минута за крайното 1:2. Бирмингам и Съндърланд не излъчиха победител, след като завършиха наравно 2:2. Фулъм надви Болтън с 2:1, а Уигън взе минимална победа с 1:0 над Мидълзбро. Срещите между Ливърпул - Уест Хем, Нюкасъл - Арсенал и Блякбърн - Астън Вила са отложени, заради ангажименти на някои от отборите в европейските клубни турнири.