Българският вицешампион ЦСКА и кипърския Омония завършиха наравно (1:1) първия си мач от втория квалификационен кръг от турнира за купата на УЕФА. Бразилецът Неи вкара уникален гол още в 18-ата секунда, с който ЦСКА поведе на Омония в Кипър. Той получи елегантен пас от Петре и от воле изпрати топката от 30 метра в горвия десен ъгъл. Домакините също изравниха с красиво подадение. Отбеляза го капитанът Каяфас с далечен прехвърлящ удар. Тимът на Стойчо Младенов доигра мача с 10 души след втори жълт картон на Валентин Илиев в 66-а минута и ЦСКА трябваше да трепери в последните минути при набезите на кипърците. Неи даде аванс на ЦСКА още от съблекалнята и смълча около 15 000 темпераментни привърженици на Омония. Бразилецът стреля от въздуха от 40 метра и вкара един от най-бързите голове в историята на евротурнирите. Голът стъписа домакините, но за кратко. Футболистите на Омония постепено взеха инициативата и почти всяка атака вещаеше опасност пред вратата на ЦСКА. Исмаил Ба можеше да вкара в 11-а минута, но в последния момент ударът му бе блокиран от Никола Вуядинович. В 14-а минута Омония изравни резултата след много красив гол на капитана Костас Каяфас. Домакините изпълниха ъглов удар, Каяфас се озова непокрит пред наказателното поле и с мощен удар от 20 метра не остави никакви шансове на Ивайло Петров. До края на полувремето играта се накъса, двата отбора трудно си подаваха топката повече от два пъти и не сътвориха нищо интересно пред двете врати. Домакините започнаха по-мобилизирано през второто полувреме. В 58-а минута бразилецът Гилерме Вайсхаймер направи невероятен пропуск, като стреля покрай гредата, останал сам срещу вратаря Ивайло Петров. ЦСКА изпадна в трудно положение 25 минути преди края, след като бившият капитан на тима Валентин Илиев получи втори жълт картон и остави отбора с 10 души. Старши треньорът Стойчо Младенов реагира веднага и пусна в игра холандския централен защитник Куидо Ландзаат. Официален дебют за ЦСКА направи панамският нападател Хосе Гарсес, който се появи на терена на мястото на неубедителния Кевин Амунике, но не се запомни с нищо. В последните минути ЦСКА се прибра в своята половина и успя да удържи натиска на домакините. Бразилецът Магно Моселин можеше да донесе победата за Омония в последните минути, но негов удар от въздуха не намери целта. Реваншът е на 30 август на стадион "Българска армия".