Столичният Локомотив се наложи над коравия тим на Оцелул (Галац) в първи мач от втория предварителен кръг на турнира за купата на УЕФА. "Железничарите" надиграха румънците с 3:1 на стадион "Българска армия". Попаденията за домакините отбелязаха Дафчев, Балдовалиев и Джилас, а за Оцелул точен бе Семехин. Румънците започнаха по-добре. Те владееха повече топката и имаха леко игрово превъзходство, но не успяваха да застрашат Урош Голубович. Постепенно локомотивци изравниха играта. В 17-ата минута Зоран Балдовалиев се измъкна опасно в ляво в наказателното поле, но ударът му от десетина метра по диагонала не се получи и топката мина далеч от целта. Само две минути по-късно българите поведоха. Малин Орачев пусна пас към Марчо Дафчев, Кристиан Сарги и Салиф Ного се поколебаха и не успяха да изчистят и полузащитникът на Локомотив се измъкна в чиста позиция, навлезе в дясно в наказателното поле и със силен от 15 метра прати топката в близкия ъгъл на Паулиус Грибаускас. Голът съживи "червено-черните" и те заиграха по-активно. След половин час игра българите бяха близо до втори гол, но удар на Орачев от 30 метра се отби от дясната греда на Грибаускас. След още 30 минути домакините стигнаха до втори гол. Марчо Дафчев изпълни фаул от около 25 метра, вратарят на гостите не се намеси добре и топката отскочи от тялото му в краката на Саша Антунович, който с мек пас намери Зоран Балдовалиев на точката на дузпата и македонецът с удар от въздуха направи 2:0. След попадението румънците се хвърлиха в атаки. В 74-ата минута Дорин Семехин изпълни перфектно пряк свободен удар от 25 метра и намали на 1:2. Локомотив възстанови аванса си от два гола девет минути по-късно. Караджинов изведе Орачев в дясно в наказателното поле. Халфът шутира по тревата в близкия ъгъл, но ударът му се отби от страничната греда. Отскочилата топка попадна в краката на Балдовалиев в ляво и той центрира перфектно към Джилас, който от 5 метра с глава направи 3:1. В последните минути гостите отново се хвърлиха в атаки и само по чудо не стигнаха до нов гол. Южнокореецът Ким Гил Сик направи уникален пропуск в 85-ата минута, след като не успя да вкара от три метра, след подаване от дясно. Две минути по-късно Голубович се намеси колебливо при едно центриране и отбитата от него топка попадна в краката на Едуард Ратников, който от 20 метра не успя да нацели опразнената врата. В следващата атака и Габриел Жуля направи пропуск. Той стреля в тялото на стража на Локомотив от ъгъла на малкото наказателно поле след центриране от ляво.