Aнглия записа уникална победа с 1:0 над световните шампиони Испания, благодарение на гола на Франк Лампард, в контрола между тимовете на "Уембли". Испания, които носят и европейската титла, показаха класата си в първото полувреме, където въпреки положенията не успяха да реализират попадение. Във втората половина на мача обаче нещата бяха по-различни, когато селекционерът Висенте дел Боске смени Шави, с което позволи на Англия да се "развихри". Единственото попадение в мача беше в 49-ата минута, когато след центриране от фаул, Дарън Бент надскочи всички в наказателното поле и стреля с глава. Вратарят Пепе Рейна не успя да играе с топката, тя срещна страничния стълб, мина зад гърба му и Франк Ламард просто я довкара в празната врата. Това беше 23-то попадение на Лампард за Англия в общо 90-те мача. Освен това, това е и първата победа на Трите Лъва над Ла Фурия от 2001 година насам и едва общо трета, откакто Англия станаха световни шампиони на родна почва през 1966 година. БГНЕС