Ерата на Николай Костов като треньор на Левски започна успешно, с много трудна победа с 2:1 при визитата на Берое, а и двете попадения за успеха заби ветеранът Христо Йовов. Костов, който отмени Георги Иванов - Гонзо от задълженията му като старши треньор, не успя да изведе тима в предишния кръг, но днес вече бе на скамейката на "сините". Левски започна по-нахъсано и си личеше агресивността, която новият треньор е добавил с идването си. Към средата на полувремето Берое изравни играта, но пък точно тогава падна и първото попадение за гостите. Йовов се разписа с удар под гредата след добър пас на Дани Младенов. След гола Левски пак взе превес, но до почивката резултатът се запази. В началото на втората част Берое се втурна да изравнява, но така и не създаваше сериозни опасности пред Илиев. В 62-ата минута след избиване с глава на Дзаферович, Младенов центрира от въздуха отново за Йовов, който отблизо удвои. След това обаче темпото в играта на гостите рязко спадна и домакините взеха инициативата. В 80-ата минута Божанков за малко да вкара, но решително се намеси Гаджев. И Рангел Абушев не уцели топката в 87-ата минута от страхотна позиция. В 89-ата минута домакините все пак намалиха при нова грешка от статично положение на "синята" защита. Златинов засече от пет метра топката във вратата на Левски след центриране от корнер. Левски все пак удържа финалния щурм и записа успех при трудното си гостуване в Стара Загора. С победата Левски събра 27 точки от 13 кръга и изпревари Черноморец и Литекс за третото място. И ловчанлии, и бургазлии обаче са с мач по-малко. /БГНЕС