Отборът на Португалия разби с 6:2 Босна и Херцеговина в реванша на баража за класиране на Евро 2012 и по този начин даде отговор на последната въпросителна около участниците на шампионата в Полша и Украйна. Хърватия, Ирландия и Чехия не сбъркаха в другите три баража, след като бяха взели комфортна преднина в първите мачове и оформиха 16-те финалисти на Европейското първенство. Интригата бе на "Естадио де Луж", където Португалия гонеше задължителна победа след нулевото равенство на първия мач в Зеница. Кристиано Роналдо и компания обаче бяха безкомпромисни и вкараха цели 6 гола на своя съперник. Именно Роналдо откри резултата още в осмата минута, а Нани удвои в 24-та. Гостите се върнаха в мача след точно изпълнена дузпа от Мисимович в края на първото полувреме, но през втората част португалците отбелязаха още цели четири попадения чрез Роналдо, Мигел Велосо и Хелдер Пощига на два пъти. За Босна втори гол вкара Спахич, но това бе малко утешение за неговия отбор, който за втори пореден път губи бараж за участие на голямо първенство от Португалия. В другия двубой, който все още имаше някаква интрига, Чехия победи Черна Гора като гост с 1:0 и с общ резултат 3:0 се класира за Евро 2012. Единственият гол за възпитаниците на Михал Билек отбеляза Ирачек в 81-та минута. Ейре направи равенство 1:1 в протоколния си мач с Естония и продължава с общ резултат 5:1, а Хърватия и Турция не си отбелязаха гол в Загреб, за да се класират напред домакините с общ резултат 3:0. 16-те отбора, който ще участват на Европейското първенство догодина: Полша и Украйна (домакини), Испания, Холандия, Германия, Англия, Гърция, Италия, Франция, Дания, Швеция, Русия, Хърватия, Чехия, Португалия, Ейре. /БГНЕС