Реал Мадрид записа 11-а поредна победа победа във всички състезания, след като победи с 3:2 на "Местая" Валенсия в дербито на 13-ия кръг на Примера дивисион. С успеха си столичани отново възстановиха преднината си от три точки на върха пред Барса. Освен петте гола феновете видяха и деветте жълти картона, седем от които бяха за играчи на Реал. Парехо пропусна за домакините пръв, а след това неуспешни завършващи удари отправиха Сами Кедира и Бензема. Карим Бензема все пак откри в 20-ата минута, след като Чаби Алонсо изпълни бързо фаул в средата на терена. Малко по-късно и Кедира прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено заради засада. През втората част домакините от Валенсия натиснаха, но пропуски на Солдадо попречиха на тима да изравни. Така се стигна до 72-ата минута, когато Серхио Рамос отбеляза с глава за 2:0 след корнер. Само три минути по-късно обаче Солдадо все пак се разписа и намали преднината на водения от Жозе Моуриньо тим. И когато интригата изглеждаше върната, вратарят на "прилепите" Диего Алвеш сбърка фатално, излизайки неразчетено. Кристиано Роналдо го изпревари и от малък ъгъл вкара дежурния си гол за 3:1 в 79-ата минута. Валенсия обаче не се предаде и успя да стигне до нов гол в 83-ата минута, дело отново на Солдадо. В 90-ата минута "Местайя" избухна, след като за трети път Солдадо вкара топката в мрежата. Попадението обаче не беше зачетено заради засада. В петата минута от продължението драмата стигна връхната си точка. Първо след центриране на Тино Коста футболистите на Валенсия нямаха късмет след много остър удар на Адурис, срещнал напречната греда. В последвалото меле играч на Реал Мадрид игра с ръка в наказателното поле, но реферът не счете за необходимо да отсъди дузпа. Така Реал запази едноличната си лидерска позиция, а Валенсия остана трети. Sportni.bg