Ливърпул победи Челси с 2:1 и не позволи на лондончани да влязат в топ 3. Ливърпул поведоха в мача, след като Макси Родригес откри резултата 1:0 в 34-та минута. Полувремето завърши с предимство на тима на Кени Далглиш. Дани Стъридж обаче върна интригата в мача, след като успя да изравни 10 минути след началото на второто полувреме и направи резултата 1:1. Три минути преди края на редовното време Джонсън оформи крайният резултат 2:1 в полза на Ливърпул, с което гостите спечелиха мача. Заради успеха си Ливърпул вече са с 22 точки, наравно с Челси, Тотнъм и Арсенал и с три точки по-малко от третите в класирането Нюкасъл, които са в топ 3 с 25 точки. Лидери продължават да са Манчестър Сити, които победиха именно "Свраките" с 3:1 в събота. Манчестър Юнайтед са втори с 29 точки, което е с 5 по-малко от "Гражданите". БГНЕС