Барселона победи като гост Милан с 3-2 в мач от Група Н на Шампионската лига, играл се пред 63 хил. зрители на ст. "Джузепе Меаца". Срещата премина оспорвано, като опасностите се редуваха и пред двете врати. В 14 мин. след грешка на Дзамброта Марк ван Бомел от Милан си отбеляза автогол. Малко след това Сеск Фабрегас пропусна да удвои. В 20 мин. Златан Ибрахимович изравни след пас на Акуилани, но 9 минути по-късно Лионел Меси отново изведе каталунците напред след гол от дузпа, която изпълни на два пъти. Второто полувреме също предложи много емоции. В 54 мин. Кевин Принс Боатенг изравни за 2-2 с шут от малък ъгъл. За гостите нов голям пропуск, както и през първата част, направи Давид Вия. Крайният резултат бе оформен в 63 мин. от Шави, оползотворил пас на вездесъщия Меси: Милан - Барселона 2-3. Въпреки загубата Милан се класира заедно с Барселона за следващата фаза на турнира. В другия мач от Група Н Виктория Пилзен изненада като гост БАТЕ Борисов, изтръгвайки минимална, но ценна победа с 1-0 на стадиона в Минск. Така, преди последния кръг, чехите се със значително по-големи шансове от беларусите да играят в Лига Европа, право на което получава заелият трето място в групата. Класиране преди последния кръг: Барселона 13 т., Милан 8 т., Виктория Пилзен 4 т., БАТЕ Борисов 2 т. БГНЕС