Нюкасъл Юнайтед не успя да спечели на "Олд Трафорд" за първи път от 1972 година насам, но направи 1:1 с Манчестър Юнайтед в двубой от 13-ия кръг на Висшата лига на Англия. Юнайтед, който бе в този мач без Димитър Бербатов, успя да открие резултата доста щастливо в 49-та минута. Уейн Рууни стреля от фаул, топката обаче се удари в стената и се върна при него. Последвa втори шут на английския национал, който мина през куп от играчи, топката рикошира, удари се в тялото на Хавиер Ернандес и се оплете в мрежата на Тим Крул. Гостите от Североизточна Англия обаче успяха да измъкнат точката след доста спорна дузпа в 64-та минута. Рио Фърдинанд направи чист шпагат в наказателното поле срещу Хатем Бен Арфа, но главният рефер показа бялата точка. Демба Ба се разписа хладнокръвно за 1:1. В 79-та минута бе изгонен Йонас Гутиерес, но и това не помогна на "червенте дяволи". Крул направи две отлични спасявания, а Ашли Йънг удари греда до края на мача, но в крайна сметка момчетата на Алън Пардю си тръгнаха с точка от "Театъра на мечтите". Мартин Петров пък изгледа от пейката как неговия Болтън падна с 0:2 у дома от Евертън. Резултатите от Висшата лига: Болтън - Евертън 0:2, Челси – Уулвърхямптън 3:0, Манчестър Юнайтед - Нюкасъл 1:1, Норич Сити – Куинс Парк Рейнджърс 2:1, Съндърланд - Уигън 1:2, Уест Бромич Албиън - Тотнъм 1:3. /БГНЕС