ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно в голямото дерби от последния кръг на есенния дял на "А" футболната ни група. Двубоят на стадион "Българска армия" приключи при резултат 2:2, като по този начин "зелените" ще зимуват на първо място в първенството а равен актив от 36 точки с днешния си съперник. Срещата започна доста добре за домакините, които набързо организираха две хубави атаки. Още във 2-та минута "армейците" успяха да поведат в резултата, когато Спас Делев стреля от дистанция по земя, а в наказателното поле Жуниор Мораеш бе оставен непокрит и след като си спря топката, от близко разстояние преодоля Голубович за 1:0 за домакините. "Зелените" обаче не се притесниха особено от гола и побързаха да отговорят с няколко добри атаки, но до завършващ удар към вратата на Мболи не се стигна. Като цяло и двата отбора показаха много добра и бърза игра в началото на този мач. Точно в 20-та минута ЦСКА поведе с 2:0, след като Галчев центрира отлично от дясно, а Мораеш отигра феноменално с глава и не остави никакви шансове на Голубович. Четири минути по-късно Лудогорец получи прекрасен шанс да намали резултата, след като Гъргоров стреля от пряк свободен удар пред големия пеналт, но изстрелът на халфа срещна стената. След корнер за гостите в 28-та минута пък се получи разбъркване в наказателното поле на "армейците", а Румен Трифонов изчисти топката на самата голлиния. От своя страна домакините пропуснаха 100-процентово положение в 31-та минута, когато Янис Зику се озова сам срещу Голубович, но прехвърлящият удар на румънеца бе париран от стража на гостите. Капитанът на Лудогорец Емил Гъргоров отбеляза попадение в 34-та минута след пас на Мишо Александров, но голът неправилно бе отменен заради несъществуваща засада. Пет минути по-късно пак Бадема стреля от пряк свободен удар, но отлична намеса на Райс Мболи предотврати гол във вратата на ЦСКА. В самия край на първото полувреме Мишо Александров получи контузия и наставникът на "зелените" Ивайло Петев го замени с Иван Стоянов. Второто полувреме на срещата започна отново на много високо темпо, а двата отбора демонстрираха страхотен за гледане футбол. В 53-та минута в средата на терена Александър Барт и Мораеш се спречкаха, за което получиха жълти картони. Веднага след това Лудогорец организира прекрасна контраатака, която завърши с прецизен удар по земя на Марселиньо, но топката премина малко в страни от целта. Последваха 10-15 минути, в които почти изцяло гостите владееха топката и нападаха с постепенни атаки, а ЦСКА приемаше играта в своята половина и чакаше удобни моменти за контра действия. Шоко в 77-та минута изведе чудесно на стрелкова позиция Марселиньо, но силният удар на бразилеца премина в страни от целта. После и Иван Стоянов не на прекрасна позиция, но волето му въобще не се получи. Четири минути преди края на редовното време обаче Лудогорец стигна до попадение, след като Тодор Янчев сгреши грубо в наказателното поле, а там резервата за гостите Жуниор Кишада се възползва и от движение направи резултата 2:1. В 90-та минута пък Иван Стоянов бе намерен непокрит на стрелкова позиция и халфът със страхотно воле оформи крайното 2:2. Winner.bg