Лукойл Академик загуби от Валенсия с 64:72 пред около 5 000 зрители в зала "Армеец Арена". Шампионите на България допуснаха първо поражение в група "D" на турнира EuroCup, предаде репортер на БГНЕС. Преди седмица българският шампион записа победа срещу френския АСВЕЛ и бе лидер в групата с два усшеха преди днешния мач с тима от Испания. Играчите на Йовица Арсич обаче загубиха първите три четвъртини, като на полувремето изоставаха с 28:38. Българският тим подобри играта си в самия край на срещата и взе последната четвъртина, но в крайна сметка записа първо поражение в групата. Най-резултатен за Валенсия бе Ник Мийдли с 29 точки, а Сергей Лусчук и Флорент Пиетрус добавиха съответно по 13 и 12 точки. Тодор Стойков вкара 17 точки за Лукойл-Академик, а Божидар Аврамов добави 13 точки. БГНЕС