Манчестър Сити надделя над Арсенал, а Ливърпул победи като гост Челси - резултати, които класираха победителите за полуфиналите на Карлинг Къп, а там място намери и втородивизионният Кардиф. Лидерът във Висшата лига Сити спечели като гост на "артилеристите" за първи път от 36 години след късен гол на резервата Серхио Агуеро и успех с 1:0 пред 60-хилядната публика. Макси Родригес и Мартин Кели пък вкараха през второто полувреме за победата на Ливърпул над изнемогващия в последно време Челси с 2:0 на "Стамфорд Бридж". Това бе втората поредна победа на мърсисайдци на стадиона на техния противник в период от само 10 дни. Това постави допълнително напрежение върху мениджъра на лондончани Андре Вилаш-Боаш. Ужасният сезон на Блекбърн продължи и в Карлинг Къп, където тимът загуби с 0:2 от отбора от Чемпиъншип Кардиф. Уелският тим достига до полуфиналите на турнира за първи път от 1966 година. Преди срещата имаше специална церемония, на която бе почетен починалият в неделя селекционер на Уелс Гари Спийд. Срещата на Челси и Ливърпул също започна с минута мълчание в памет на Спийд, който бе намерен обесен в дома си. Манчестър Юнайтед пък в сряда домакинства на друг втородивизионен тим, Кристъл Палас, за определяне на четвъртия полуфиналист в надпреварата. /БГНЕС