Отборът на Барселона победи тима на Леванте с разгромното 5:0 в среща от 15-ия кръг в Примера дивисион, играна на "Камп Ноу". Двубоят започна повече от добре за каталунците, които откриха резултата в своя полза още в третата минута, когато Иниеста асистира на Сеск Фабрегас, който се разписа за 1:0. В 33-ата минута домакините удвоиха преднината си с второ попадение на Фабрегас, който зсече с глава центриране на Шави - 2:0. Три минути по-късно Иниеста записа втора асистенция, този път за Куенка, който вкара третия гол в полза на отбора, воден от Хосеп Гуардиола - 3:0. През второто полувреме каталунците вкараха още два безответни гола. Първо в 55-ата минута аржентинската звезда Лионел Меси вкара четвъртия гол в полза на домакините - 4:0. Така се стигна до 60-ата минута, когато аржентинската звезда асистира на Санчес, който записа името си сред голмайсторите за крайното 5:0. Две минути преди края на редовното време Иниеста отбеляза и шесто попадение в полза на Барселона, но то беше отменено заради засада. В крайна сметка момчетата на Пеп Гуардиола прибавиха нови три точки към актива си и сега изостават само на три зад лидера Реал Мадрид. Двата основни съперника в испанското първенство ще се изправят един срещу друг в класическото дерби на Испания следващия уикенд. Sportni.bg