Челси победи Валенсия с 3:0 и се класира за 1/8 финалите на Шампионската лига, като Дидие Дрогба се превърна в "рицаря" на тима от "Стамфорд Бридж" с два гола и една асистенция. За англичаните това беше мач на живот и смърт, като отбора на Вилаш-Боаш влезе в мача с изключителна мотивация и първото попадение на Дрогба дойде още в тратата минута. В 22-та минута британците увеличиха преднината си на 2:0 след попадение на Рамирес. В 76-та минута отново кот д`ивоарецът беше в светлината на прожекторите, след като отбеляза втория си гол и оформи крайния резултат 3:0. С успеха си Челси продължава напред в Шампионската лига, а напрежението около мениджърът Андре Вилаш-Боаш малко се поохлади след успеха в групите на най-престижния европейски футболен турнир. /БГНЕС