Олимпик Марсилия `призова всички галски сили` и направи невероятен обрат, и победи с 3:2 като гост Борусия Дортмунд, заради което се класира на 1/8 финалите в Шампионската лига. До 32-та минута французите падаха вече с 2:0, след като Акуб Блашчиковски и Мат Хюмелс дадоха преднина на германците, но в добавеното време на първото полувреме Лоик Реми намали на 1:2. За Борусия беше много важно да спечелят срещата поне с 4:0, за да имат шанс за класиране напред и голът на Реми направи задачата им още по-трудна. Оборотите на германците намаляха и в 85-та минута Марсилия изравни на 2:2 чрез Андре Айю. Две минути по-късно Матийо Валбуена вкара решаващия гол, който донесе победата от 3:2 и класира Марсилия в 1/8 финалите на турнира. В другия мач от групата Олимпиакос победи Арсенал с 3:1, но резултатът в Германия попречи на гърците да се продължат напред в елиминационната фаза. Олимпиакос Пирея ще играе в Лига Европа, заради третото си място. /БГНЕС