Базел победи Манчестър Юнайтед с 2:1 в последен мач от Група С на Шампионската лига и по този начин изхвърли Червените дяволи от турнира. В първата среща между двата тима, играла се в Манчестър, Базел изпусна победата, след като водеше с 3-1. Сега швейцарците бяха амбицирани да докажат, че превъзходството им срещу британците не е било случайно - и успяха. Още с първия съдийски сигнал домакините заиграха много агресивно, пресирайки отбора на Юнайтед по целия терен. Това скоро даде резултат - още в 9 мин. Щрелер реализира за 1-0 след пас на Шакири и грешка на вратаря Де Хеа. Второто полувреме започна при разменени роли - гостите натискаха, а домакините бранеха резултата. Вместо гол във вратата на Базел обаче, такъв инкасира отново Юнайтед. Негов автор бе Александър Фрай, реализирал с глава в 84 мин. Отчаяният щурм на британците, довел до страхотно меле пред вратата на Базел, даде плод 5 минути по-късно, когато Фил Джоунс успя да отбележи за 1-2. За повече обаче Червените дяволи нямаха време и по този начин се сбогуваха с Шампионската лига. В другата среща от Група С Бенфика победи Оцелул с 1:0 с гол на Кардосо в 7 мин. Крайно класиране в групата: Бенфика 12 т., Базел 11 т., Манчестър Юнайтед 9 т., Оцелул 0 т. За директните елиминации на Шампионската лига се класират Бенфика и Базел, а Юнайтед ще се включи през пролетта в Лига Европа. /БГНЕС