Шалке 04 победи Херта Берлин с 2:1 като гост в мач от 16-ти кръг на Бундеслигата и се изкачи до второ място в класирането с равен брой точки с първия Байерн Мюнхен. Холандският голмайстор Клаас-Ян Хунтелаар изведе Шалке напред в 20-та минута, отбелязвайки 14-ия си гол от началото на шампионата. По този начин нападателят излезе начело в листата на голмайсторите, задминавайки Марио Гомес от Байерн. Адриан Рамос изравни резултата на "Олимпиащадион" само пет минути по-късно, но финландският национал Тииму Пуки вкара точно преди почивката, за да оформи крайното 2:1 за "кралскосините". С успеха Шалке събра 31 точки и се изравни на върха с Байерн, като баварците днес гостуват на Щутгарт. Отборът на Херта е без победа в последните пет мача и е на девето място. /БГНЕС