Барселона се поздрави с изключителен успех в последния за 2011 година сблъсък с вечния съперник Реал Мадрид. Възпитаниците на Пеп Гуардиола победиха мадридчани с 3:1 в суперсблъсък от 16-ия кръг на испанската Примера дивисион, който се игра на "Сантяго Бернабеу". Автор на първото попадение бе Карим Бензема, който се разписа още в 22-та секунда на двубоя. Освен шокиращ, голът се превърна в исторически и бе определен за най-бързия в историята на "Ел Класико". За Барселона точни бяха Алексис Санчес и Сеск Фабрегас, а в 52-та минута Марсело си отбеляза автогол. Двубоят започна изключително драматично, след като още в 22-та секунда, след грешка на Валдес, Йозил овладя и подаде към Бензема, който отблизо вкара за 1:0. Шокът от ранния гол се отрази върху играта на гостите, които не успяваха да организират нещо опасно пред вратата на Реал. Пресата на мадридчани по целия терен продължи и "белият балет" не позволяваше на Барселона да наложи своя стил на игра. Все пак в 6-та минута гостите имаха страхотна възможност да изравнят, след като Меси излезе сам срещу Икер Касияс, но блестящата намеса с една ръка на стража остави резултата непроменен. В последвалите минути се появиха и първите искри на "Сантяго Бернабеу", в които остри влизания ставаха повод за спречкване между футболистите. В 24-та минута защитата на Барселона не успя да се ориентира добре, Бензема взе топката и намери Роналдо, но той от чиста позиция избърза и стреля далеч в аут. Шест минути по-късно падна и второто попадение в мача. Лео Меси финтира трима футболисти на Реал и изведе по перфектен начин Алексис Санчес напред. Чилиецът не срещна трудност и с диагонален шут по земя матира Касияс за 1:1. След изравнителния гол Барселона сякаш заигра по-уверено и започна да налага своя стил. До края на първото полувреме обаче така и не паднаха повече голове и двата тима се оттеглиха при равенство 1:1. Второто полувреме започна силно за гостите от Барселона, които продължиха да държат инициативата и да търсят нов гол. Той падна в 52-та минута, след като Шави изстреля от воле една изчистена топка, тя рикошира в Марсело и залъга Касияс за 1:2. В 64-та минута Реал изпусна една от най-сериозните си възможности за гол, след като Алонсо намери с центриране Роналдо, който бе абсолютно непокрит зад защитата на каталунците, но ударът с глава на португалеца мина на сантиметри до дясната греда. Минута по-късно Барса отвърна с ново попадение във вратата на Икер Касияс. Меси намери Алвеш отдясно, който центрира, а Сеск Фабрегас разстреля с глава стража на домакините за 1:3. До края възпитаниците на Пеп Гуардиола продължиха да държат инициативата, въпреки че опасни центрирания не липсваха и пред двете врати. Все пак домакините не успяха да се върнат в мача чрез ново попадение и гостите от Барселона се поздравиха с успех в последния си сблъсък с Реал Мадрид за 2011 година. След успеха Барса се изравни по точки с Реал на върха на класирането, но все пак каталунците имат мач в повече. Загубата на Реал пък прекъсна серията от 15 поредни победи във всички турнири и така "белите" не успяха да подобрят клубния рекорд. Sportni.bg