Челси нанесе първа загуба на лидера в английската Висша лига Манчестър Сити, побеждавайки го с 2-1 в мач, играл се пред 42 хил. зрители на ст. "Стамфорд Бридж". Гостите поведоха още в 2 мин. чрез Марио Балотели, възползвал се от брилянтен пас на Серхио "Кун" Агуеро. Ранният гол не обезкуражи домакините и те се вдигнаха на щурм, който доведе до резултат в 34 мин., когато Раул Мейрелес изравни от воле при асистенция на Дейвид Стъридж. През втората част доминацията на Челси бе още по-изразителна, за което допринесе и червеният картон на Гаел Клиши, оставил в 58 мин. Сити в намален състав. Гостите устояха на натиска на лондончани дълго време, но все пак към края на мача защитата им се пропука. В 83 мин. Джолиън Лескът игра с ръка при удар на Стъридж и отсъдената в полза на Челси дузпа бе превърната в гол от ветерана Франк Лампард, влязъл минута преди това в игра на мястото на Мейрелес: Челси - Манчестър Сити 2-1. Класиране след 15-и кръг: Манчестър Сити 38 т., Манчестър Юнайтед 36 т., Челси 31 т. На четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига, е Тотнъм с 31 т. Арсенал е пети с 29 т., а Ливърпул дели шесто-седмо място с Нюкасъл, като двата тима имат по 26 т. БГНЕС