Капитанът на Рома Франческо Тоти пропусна дузпа през второто полувреме и по този начин Ювентус остана непобеден в Серия А, след като направи 1:1 при гостуването на "вълците". Тоти, който кара 19-ия си сезон с екипа на Рома, видя как неговия удар в 64-та минута бе спасен от Джанлуиджи Буфон. Това пък се случи само три минути, след като Джорджо Киелини бе изравнил за "старата госпожа" на "Стадио Олимпико". Домакините пък бяха повели след ранен гол на Даниеле Де Роси. В крайна сметка, след равенството в дербито, Ювентус се изравни на върха с изненадващия лидер Удинезе, който надви Киево с 2:1 в неделя. Двата тима имат по 30 точки от 14 мача, на две точки от шампионите от Милан и от Лацио. Рома пък остава на деветото място в класирането с актив от 18 точки. БГНЕС