Реал Мадрид и Кристиано Роналдо отвърнаха на загубата в "Ел Класико" с лесна победа с 2:0 над Понферадина в първата среща от 1/16-финалите на турнира за Купата на Краля. Носителите на трофея имаха 15 поредни победи преди поражението с 1:3 от Барса в събота, когато звездата Роналдо отнесе основните критики за слабата си игра. Португалецът обаче бе на познатото си ниво срещу втородивизионния тим, разписвайки се след Хосе Калехон за крайното 2:0. Раул Албиол пък бе изгонен. Нещата не бяха толкова лесни за Валенсия, които се задоволиха с равенство 0:0 в Кадис, докато гол в 81-ата минута на Борхан Валеро донесе равенството 1:1 на Виляреал при визитата на Мирандес. Малък шок бе победата на Кордоба над Бетис с 1:0 след гол на Пепе Диас в последната минута. Друг изненадващ резултат бе победата на Депортиво Ла Коруня с 3:1 над елитния Леванте у дома. Пабло Алварес и на два пъти Саул бяха точни за Депортиво, които се надяват да се върнат в Ла Лига. Карлос Аранде се разписа за гостите, а Хектор Родас отново от Леванте бе изгонен. Гол на Хуанми бе достатъчен за успеха на Малага при гостуването на Хетафе, докато Хуан Мунис осигури същия резултат за Спортинг Хихон срещу намиращия се в добра форма Майорка. Сарагоса на Хавиер Агире стигна до мъчно 1:1 със слабака Алкоркон, докато Осасуна си тръгна с победа с 3:1 от мача с Алмерия, които завършиха мача с девет души. Селта Виго и Еспаньол не си вкараха гол, две попадения на Шаби Прието пък помогнаха за звучното 4:1 на Реал Сосиедад срещу Гранада. Гол в последните секунди на Ариел Нахуелпан пък завърши обрата от 1:2 до 3:1, с които Сантандер надви Райо Валекано. Ранен гол на Фреди Кануте стигна за успеха на Севиля над Сан Рохе с 1:0. БГНЕС