Байерн Мюнхен разби Кьолн с 3-0 в мач от 17-ия кръг на Бундеслигата, играл се през 69 хил. зрители на "Алианц Арена". Баварците контролираха мача през всичките 90 минути, въпреки че останаха в намален състав още в 33 мин., когато заради втори жълт картон бе изгонен Франк Рибери. Първото полувреме завърши без голове, но през втората част домакините се развихриха и надеждите на Козлите, че могат да откопчат нещо заради числения си превес бяха попарени. Головата серия откри в 48 мин. Марио Гомес, реализирайки своето 16-то попадение за сезона. В 63 мин. Давид Алаба удвои с удар отблизо, а в 88 мин. Тони Кроос направи резултата класически с шут от около 10 м. Байерн е начело в Бундеслигата с 37 т. - на 6 т. пред Борусия Дортмунд и Шалке 04, като и двата тима обаче не са изиграли мачовете си от кръга. Днес, 17 декември, Борусия гостува на Фрайбург, а Шалке посреща Вердер Бремен. /БГНЕС