Маями Хийт отмъстиха за загубата от миналата година на финалите на НБА, като развалиха шампионското празненство на Далас Маверикс със 105:94 в първия си мач за сезона. ЛеБрон Джеймс носи главна заслуга за крайния изход от срещата, която в края на третата четвърт бе с резултат 97:65 в полза на Хийт. В края на сблъсъка Далас, които така и не поведоха, успеха да направят загубата си по-прилична. Мачът бе една от петте коледни срещи в първия ден на сезона, който бе отлаган в продължение на седмици заради спора между играчите и собствениците на клубовете. Звездите на Хийт бяха принудени да чакат в съблекалнята, докато Маверикс развяваха шампионските си знамена по игрището минути преди началото на сблъсъка. Резултати от срещите, играни в Националната баскетболна асоциация тази нощ: Ню Йорк Никс - Бостън Селтикс - 106:104 Маями Хийт - Далас Маверикс - 105:94 Чикаго Булс - Ел Ей Лейкърс - 88:87 Ройтерс