Изтичащите часове до края на всяка година са време за равносметка. По традиция екипът на ШУМ.БГ прави обзор на местните събития, предизвикали отзвук в обществото, разбира се без претенции за всеобхватност и изчерпателност.
През 2011-та имаше няколко теми, които за дълъг период не излязоха от новинарския поток - проблемът с ТЕЦ-а, преасфалтирането на улиците, делото „Килърите”, местните избори, спорната сделка за Търговския дом. Коe е най-важното събитие, ще решите Вие читателите, а ние ще припомним само част от написаните през годината 2360 шуменски новини.ЯНУАРИ започна със студ и хладни радиатори. По нареждане на премиера Бойко Борисов „Булгаргаз” продължи да подава гориво на закъсалата местна „Топлофикация”, но с намалени обеми, които едва стигаха за затопляне на водата в тръбите до около 50 градуса. Затова, още на 2-ри вечерта, кметът Красимир Костов свика общинския Щаб за бедствия, на който заповяда: В 20-дневен срок в СОУ „Васил Левски“да се изгради котелно помещение и да се монтират горелки и съоръжения за отопление на нафта. По-късно се отказа от идеята си и училището така и не мина на дизел. На 5-ти януари шефът на ДКЕВР Ангел Семерджиев обяви, че ще санкционира ТЕЦ-а, заради неизпълнение на задълженията си по лиценза да доставя топло, но и това не стана.
Два дни по-късно стана ясно, че договорът между Общината и инвеститора “Титан Пауър” има несъотвествие с гласуваното по-рано на сесия на Общинския съвет. При прекратяването му по вина на кметството бе записана неустойка 1 млн.лв, вместо 100 хил.лв., кметът нарече това техническа грешка и ходи в София да подписва договора наново.
На 13-ти в града пристигна вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков. Той обеща средства за реставрацията на Шуменска крепост, както и за Голямата базилика в Плиска, като културно-исторически обекти с национално значение.
На следващия ден местният парламент гласува нов състав на борда на директорите на „Топлофикация“, в който влязоха Димитър Зайков и Добромир Донков, както и бившият кмет Максим Иванов, като представител на Община Шумен.
Кметът пък обяви, че Общината има намерение да започне процедура по лицензиране на градски зоопарк, тъй като съществуващият зоокът в парк „Кьошкове“ няма право да има редки и защитени животни, каквито са павианът Шмоко, соколът и лисицата.
На 24-ти бе обявена грипна епидемия в Шуменско. Регионалната инспекция за опазване и контрол на общественото здраве обяви, че броят на заболелите е 252 души на 10 000. На следващия ден грипна ваканция бе обявена във всички шуменски училища. Радостта на учениците трая до края на месеца.
Общинският съвет реши да подкрепи хотелиерите в искането им за по-малък туристически данък. Парламентът прие той да е в размер на 70 стотинки на легло, а не както искаше кметската администрация - между 60 ст и 1 лев за различните категории хотели.
В края на месеца Шуменската Районна прокуратура прекрати преписката по случая с Румен Русев и отказа да образува досъдебно производство за кражба от магазин „Кауфланд“, заради маловажност на деянието. Русев бе хванат от охраната на магазина на 30-ти декември предната година, като при опита да бъде отведен за проверка в служебното помещение, той влязъл отново в магазина и от него изпаднали неплатени свещи за кола и ароматизатор за 33,48 лева.
На 1-ви ФЕВРУАРИ се случи иновация от сферата на статистиката – за първи път в историята българите имаха възможност да се преброят електронно в Интернет. По-късно се разбра, че шуменци са на първо място в страната по този показател.
На 7-ми от измръзване почина 54-годишен клошар. Няколко дни по-рано мъжът бе намерен вкочанен в изоставената сграда на бившето СП „Столове” на бул. „Симеон Велики”, медиците се бориха за живота му, но безуспешно. На 8-ми бе необичайно топло за сезона – метеоролозите измериха 19,4 градуса по Целзий, което бе абсолютен рекорд за тази дата.
Топлото не сгря питомците на шуменския приют за животни. Оттам алармираха, че настанените там 500 кучета и 100 котки няма какво да ядат и ще бъдат пуснати на свобода. Причината – общината не изплаща необходимите средства по силата на договор за съвместна дейност със СНЦ „Германо–бългаска помощ за животните”.
В края на месеца кметът Костов обяви, че ще предизвика обществено обсъждане на предложения списък на улиците, които предстои да се асфалтират с пари от облигационния заем. Това не стана. На сесия обаче съветниците решиха как да разпределят 15-те милиона от заема - 12 млн.лв за асфалт, 2,4 млн.лв за сграда за лъчетерапия и 600 хил.лв за старческия дом. Местният парламент гласува и бюджета на Шумен за 2011-та. По време на тричасовия дебат стана ясно, че Общината има 2,127 млн.лв неразплатени сметки от миналата година.
За първи път в новата история на града полицаи хванаха готвачки да крадат от храната на децата. Две жени от общинската детска кухня в кв. „Тракия“ бяха спипани на излизане от заведението с пълни торби.
На 6-ти МАРТ от студ почина втори бездомник. 54-годишният Златко Станчев също живеел в бившето СП „Столове“.
Голямата новина за града дойде на следващия ден, когато стана ясно, че фирма има намерение да купи незавършения Търговски дом в центъра на Шумен. Кметът Костов се въодушеви и на пресконференция на 8-ми разкри идеята си за изграждане на сцена под източната стена на Шуменската крепост, на която монаси от манастира Шаолин ще идват да представят своите спектакли. Градоначалникът обяви още, че ще прави и светлинно-звуково шоу по подобие на търновското, но нашето ще се казва „Оттука започва България”.
В Шумен пристигна американският посланик Джеймс Уорлик, който обеща да препоръча града на американски инвеститори.
Трагична дата бе 11-ти, на която 16-годишно момче падна от Дивдядовските скали и почина на място.
В средата на месеца имаше две пропадания на пътни настилки. Първо хлътна част от водоприемната шахта на паркинга пред хотел „Мадара“. ШУМ.БГ информира, но никой не взе мерки и на следващия ден в дупката падна хасковски Форд. След това от Общината оградиха мястото с телена мрежа и забравиха за проблема. Пропадна и мостово съоръжение по пътя Радко Димитриево – Ветрище. Това се случи през нощта и в река Поройна падна Мерцедес, управляван от 20-годишния шуменец Христо Станчев. Младежът се зарече да съди собственика на пътя, но не се разбра дали е изпълнил заканата си.
През март имаше черни дни за общинското ръководство. Над 48 часа разплащателната сметка на кметството остана блокирана. Причината е, че заради дълг от 162 хил.лв „Мадара“ АД даде Общината на съдия изпълнител, който наложи пълен финансов запор. Парите бяха преведени и сметката бе освободена. Общината опита да скрие факта.
Изгубената битка с фирмата накара кмета Костов да насочи гнева си към животните. Той извика журналисти в Градската градина и обяви пред тях, че започва война с враните. Щял да постави ултразвукови устройства, от които птиците ще избягат.
На 22-ри в 2 часа следобед шуменци чуха гръм. Оказа се, че е било контролиран взрив, при който с 300 килограма тротил „Карлсберг България“ е съборил стар и ненужен пивоварен цех.
В края на месеца зам.-кметът по стопански дейности на Община Шумен Митко Киров съобщи, че бившето училище „Гео Милев” ще стане детска ясла и градина с пари от Световната банка, а младежката организация на БСП в града изкара на главната улица стар хладилник и го напълни с послания срещу ГЕРБ и управлението на Кабинета.
През март бяха вдигнати билетите за градския транспорт. Те скочиха от 70 на 80 стотинки.
Новината на АПРИЛ - Шумен остава десетият град в страната. В него живеят 82 557 души, според експресните резултати от Преброяване 2011. Лошото е, че населението на града за десет години е намаляло с 6 657 души.
Полицията стартира нов вид масирани акции по пътищата – на определени места катаджии спираха по 10 коли едновременно. Не по време на такава акция, а случайно, полицаи засякоха димитровградска Лада. В нея търговец бе натъпкал цели 22 прасенца. Тръгнал да ги продава на пазар. За ужас на гладните добичетата бяха умъртвени и изгорени в екарисажа, защото нямали документи.
13-ти се оказа лош ден за момиче на 18 години - то скочи от дивдядовските скали в опит за самоубийство. Лекари успяха да спасят живота му.
Областният управител Димитър Александров стана кръстник на пет деца от шуменското село Мадара. Тригодишният Крум, 4-годишните Теменужка и Елена, Богдан - на 10 години и най-големият Димитър - на 14 години, бяха посветени в светото тайнство от отец Андрей. След няколко дни Варненският и Великопреславски митрополит Кирил дойде в селото, за да освети новия храм „Св. Георги Победоносец и Св. Тривелий“.
Културното събитие на април бе Международният конкурс за пианисти и цигулари „Панчо Владигеров“.
През МАЙ се заговори за пари. Кметът се върна от Виена и съобщи, че е поискал от тамошна банка да отпусне 1,3 млн.лв заем за отделението по лъчетерапия, тъй като парите от облигационния заем били недостатъчни. След това Общинският съвет взе решение за продажбата на Търговския дом, като определи началната тръжна цена да е 5,8 млн.лв. Зеленият бутон натиснаха всички 37 съветници. Като допълнение, парламентаристите решиха да подарят на единствения мераклия – фирма „Юнайтед Финанс ХМВС Груп - Плиска” ЕООД и тунела под Търговския дом.
Отбелязахме деня на Шумен, който бе начало и на Майските културни празници. Над 500 мажоретки от цялата страна пристигнаха в града за третото издание на Националния фестивал на мажоретния танц „Мадарски конник”.
После на посещение пристигна министърът на отбраната Аню Ангелов. На среща с областния той обеща да му прехвърли земята и сградите на Тежкия полк и Дивизията. Димитър Александров се зарадва най-много на Тежкия полк и обяви намерение, ако стане кмет да възстанови спортната зала там, басейна и да направи парк за отдих.
През този месец станахме свидетели как действащ полицай извърши въоръжен обир в казиното на пазара. Станислав М., на 26 години, бе заловен. Каза, че е направил обира заради сестра си. След няколко дни в центъра на града бе извършено много по-брутално престъпление. 29-годишният Бейтула от село Тимарево насили жена за трети път. Рецидивистът бе заловен часове след като се гаврил с 29-годишна жена до РУМ.
Май приключи с поредно обещание на кмета - той обеща безплатна топла вода за абонатите на ТЕЦ-а за един месец. Костов заяви, че това ще се случи през юни.
През ЮНИ властваше Темида.
В началото на месеца съдът приключи интересно дело. Магистратите наложиха 3000 лв. глоба и обществено порицание на общинския съветник Христо Чернаев, който нарече колежката си Павлина Дянкова говедо. Месеци по-късно осъденият обжалва и глобата му бе намалена. На 9-ти 59-годишната Айше уби мъжа си, като го прободе с нож в сърцето. Драмата се разигра в апартамент на ул. “Северна” и също отвори работа на съда.
Криминалните новини продължиха с намирането на труповете на убийците на Румен Рачев. На плитко заровените Владимир Филев и Георги Георгиев се натъкнал човек от софийското село Железница.
Окръжен съд одобри споразумението между общинския съветник Петър Атанасов и прокуратурата и му наложи 1 година затвор условно. Той се признал за виновен по обвиненията за рекет и лека телесна повреда. Съветникът бе принуден да напусне местния парламент, а на негово място влезе Антонин Горчев.
На 15-ти август се проведе търгът за Търговския дом. Спечели единственият кандидат „Юнайтед Финанс ХМВС Груп - Плиска”, който предложи 10 лв. повече от началната тръжна цена. Няколко часа по-късно имаше пълно лунно затъмнение, за което астрономите от Шуменския университет поканиха шуменци да погледнат през телеспоките им.
Дясната група в шуменския Общински съвет се разпадна. Коалиция „За Шумен“ спря да съществува, като на нейно място бе сформирана нова парламентарна група „Десен съюз СДС-Новото време“. В нея влязоха съветниците Галин Терзийски, Бисер Балинов и Антонин Горчев.
На 27-ми в 16,00 ч. бе даден ход на по същество на мега делото срещу шестимата от „Килърите“. Адвокатите на шестимата подсъдими напуснаха залата в знак на протест срещу отказа да бъдат свалени белезниците на подзащитните им. Съдия Димчо Луков остана глух за исканията им.
През ЮЛИ от Общината обявиха, че през септември Центърът за деца и възрастни с увреждания “Слънчев лъч” ще бъде преместен в бившето еврейско училище на ул. „Раковска“. Това не стана, защото не се намериха пари за ремонт на новата сграда.
Двама работници, на 23 г. и на 43 г., починаха на място поразени от електрически ток, докато бутат подвижно скеле в района на промишлената зона срещу Химическия завод в Шумен.
На 7-ми апаши задигнаха 62 мастербокса цигари от полицейския склад в село Царев брод. Стана ясно, че стоката си пренасяли с буса на общинския съветник Румен Русев. Той каза, че не знае как Фолксвагенът попаднал у крадците.
За първи път президент на Република Турция пристигна в Шумен. Абдуллах Гюл посети НИАР „Плиска”, Томбул Джамия и читалище „Назъм Хикмет”.
Общинска комисия определи фирмите, които печелят конкурса за саниране на детските градини в Шумен. Стана ясно, че това са тези, които са дали най-кратки срокове. Нито един от строителите не ги спази.
За да даде старт на строежа на десетина километра от магистрала „Хемус” пристигна премиерът Бойко Борисов. На церемонията не бе поканен кметът Красимир Костов, който тутакси се обиди и написа до медиите писмо, в което каза, че е огорчен от факта.
Любомил Хаджиниколов съобщи, че първият транш от парите за сделката по Търговския дом в центъра на Шумен вече са тръгнали от Лондон.
През месеца областният управител обяви, че още три имота предстои да бъдат дадени на Община Шумен - сградата на Климатичното училище, Дивизионните складове зад тютюневата фабрика и бившето поделение на Пети полк, местното „ВиК“ отбеляза 85-годишния си юбилей с празник на Шуменското плато, а служители на Общината си направиха синдикална структура, която още в първия ден договори с кмета повече дни отпуск. Стана ясно и че Шумен е на 50-то място по размер на спечелените европроекти и на 64-то по изплатени суми по тях.
В началото на АВГУСТ Шумен се сдоби с нов Общ устройствен план /ОУП/ на града. Старият бе на повече от 50 години.
През горещото лято разбрахме, че изпълнителните директори на закъсалата общинска фирма „Топлофикация - Шумен“ ЕАД всеки месец са се разписвали под фишове за около 3000 лв. Заплатите си останаха такива и след това.
Пресдедателката на Общинския съвет Даниела Русева съобщи, че планираната актуализация на бюджета на Общината се отлага, заради забавянето на 6-те милиона от продажбата на Търговския дом. На 15-ти се заговори за пръв път, че сделката може и да се провали. Каза го зам.-кметът по финанси Алксандър Генчев. На тази дата Шумен стана център на скаутството. В Лагер „Ивански“ на Шуменското плато започнаха тържествата по случай 100-годишнината на движението в България, гост бе посланик Джеймс Уорлик.
Изборите наближаваха, Централната избирателна комисия определи състава на Общинската избирателна комисия в Шумен. Неин председател стана Гергана Великова, зам.-председател Ивайло Йорданов, а секретар Метин Джамбазов. Кметът Красимир Костов разпореди да се събори незаконен пенсионерски клуб в кв. "Бялата пръст". Постройката върху общинска земя вдигнал бизнесмена Иван Станчев, който впоследствие стана и общински съветник от листата на БСП.
Премиерът Бойко Борисов даде старт на рехабилитацията на 107-километровата пътна отсечка от Шумен до Силистра. Церемонията се състоя в село Венец. Там Борисов попита Красимир Костов защо не е дошъл на първата копка на „Хемус”, но кметът не посмя да му каже, че не е бил поканен.
Официално на 25-ти август приключи проектът за подобряване на водния цикъл по програма ИСПА и започна да тече гаранционния срок.
През СЕПТЕМВРИ изверг уби 11-годишния Присиян. Момчето изчезна на 5-ти, а на следващия ден тялото му бе намерено в сградата на Търговския дом. Заловиха извършителя - 21-годишният Христо Сечински. Той заклал детето при спор за 30 стотинки.
На 14-ти почина почетният гражданин и общественик маестро Асен Мутафчиев. Той бе диригент, композитор, хореограф, дългогодишен ръководител на ансамблите „Мадара” и „Звънче” и председател на НЧ „Тодор Петков”.
През септември стартира преасфалтирането с парите от облигационния заем, а кметът Красимир Костов хвърли новинарска бомба. Той обяви, че под Шумен има огромно подземно езеро с гореща вода, която може да се използва за балнеолечение и за отопление на града. Повечето не приеха думите му насериозно.
Бойко Борисов и министърът на регионалното развитие и благоустройството Лиляна Павлова, пристигнаха в Шумен, за да открият рехабилитираната централна част на града. Церемонията се състоя в градската градина на Шумен.
На сесия Общинският съвет удължи срока за плащане на парите за Търговския дом до 15-ти октомври, а с решение на Министерски съвет Веселин Златев стана председател на Комисията за защита на потребителите.
Изборите наближиха. На 20-ти от ОИК съобщиха, че за кместкия стол в Шумен ще се борят 11 кандидати. Социологията показваше, че основната битка ще е между кмета Красимир Костов и областния управител Димитър Александров.
На 5-и ОКТОМВРИ Парламентът прие оставката на депутата от ДПС проф. Георги Колев. Той се отказа от депутатската заплата, за да се върне в Шумен и да се включи в местната политика.
На проведените на 23-ти избори той успя да стане общински съветник. Кмет на първи тур стана Красимир Костов, който получи 51.9% от гласовете. Александров остана втори с 35.8%. В местния парламент влязоха 6 партии и коалиции – ГЕРБ, БСП, ДПС, Атака, „Демократи за „Десетият град“ и НДСВ. След изборите Димитър Александров заяви, че подава оставка като областен управител, а партията му заяви, че ще оспори вота в съда. До края на годината оставката му не бе приета от премиера, а ГЕРБ загуби делото. БСП също заведе изборно дело, но после се отказа от него.
През октомври Общината окончателно обяви, че се отказва от сделката за Търговския дом и започва да търси нов инвеститор, а държавата отпусна 680 хил.лв за завършване на втора клетка на регионалното депо за неопасни битови отпадъци в кв. „Дивдядово”. Решението за последното бе взето на заседание на Министерски съвет.
През този месец се появиха първите сигнали за нов проблем с парното. Изпълнителният директор на „Булгаргаз“ Димитър Гогов заяви, че гориво към „Топлофикация-Шумен” не върви и няма да тръгне, докато не започнат плащания по старите задължения, които достигнаха 18 млн.лв.
И през НОЕМВРИ ТЕЦ-ът бе основна тема в Шумен. Въпросът ще има или не парно си задаваха все повече хора, тъй като и времето застудя. Мрачен сигнал бе насрочването на дата за първо заседание на делото по обявяване в несъстоятелност на „Топлофикация-Шумен“ ЕАД по искане на „Булгаргаз” ЕАД. Заради ниски температури и неработещото централно директорът на ДКТ “Васил Друмев” изпрати актьорите да играят представленията в отоплената зала на Младежкия дом. Общината се раздвижи и обеща на театъра 30 хиляди за климатици. На ток мина СОУ „Васил Левски”, две градини и една ясла в Тракийския.
На първото си заседание новият Общински съвет избра проф. Георги Колев от ДПС за свой председател. Старият ректор на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“ професор Маргарита Георгиева пък спечели втори управленски мандат. Тя бе и единствен кандидат за поста.
В края на месеца кухня зарази 6 деца на възраст 6-7 години със стафилококи и ги прати в болница. Учениците бяха от СОУ „Васил Левски“ и от Дом „Детелина“. Всички те яли за обяд заразени макарони на фурна. В Инфекциозно ги излекуваха. Агенцията по храните санкционира фирмата, приготвила храната.
През ДЕКЕМВРИ Общинският съвет заседава 4 пъти – абсолютен рекорд за града откакто е основан. Причината за свикването на две от сесиите бе „Топлофикация” и неработещото парно. Направиха комисия, която да обследва състоянието на общинското дружество. Тя удари на камък, след като ръководството на ТЕЦ-а не й предостави исканите документи.
Докато топлото остана мираж, желанието на досегашната опозиция да управлява стана реалност. Силите в местния парламент се прегрупираха и ГЕРБ, Атака, НДСВ и Демократи за „Десетият град” сформираха мнозинство, което спря няколко предложения на общинската администрация. Първото бе за увеличението на заплатата на кмета Костов, която той сам бе предложил да се вдигне от 1330 на 1650 лв. После съветниците от новото мнозинство си разпределиха ръководните места в 10-те постоянни комисии към местния парламент, което окончателно вбеси градоначалника и той заговори за референдуми и нови избори за Общински съвет.
На 5-ти декември светнаха коледните светлини в Шумен, а програмата за преасфалтиране на уличната мрежа стигна до 84%.
„Единственият въпрос, на който не мога да дам отговор, е кога ще започне газоподаването”, каза от трибуната на Общинския съвет изпълнителният директор на „Топлофикация–Шумен” Димитър Зайков, след което Красимир Костов внесе предложение за отпускане на 79 540 лв, с които да се купят 76 конвекторни печки, 42 климатика и 8 радиатора за ЦДГ “Дружба”, ЦДГ “Братя Грим”, СОУ “В. Левски” и детската ясла в кв. „Тракия”.
На 20-ти бе даден ход на делото за обявяване в несъстоятелност на ТЕЦ-а. То тръгна при закрити врата и бе отложено за догодина, без да станат ясни подробности.
На последната си сесия Общинският съвет акуализира Бюджета на Шумен с 1,560 милиона лева. Сумата щеше да е с 400 хил.лв по-голяма, но не бе одобрено искането на кмета за отпускане на пари за ОП „Паркинги, гаражи и благоустройство”.
Каратистът Богомил Тихолов спечели приза Спортист на годината в Шумен за втори пореден път.
Такива бяха новините през 2011 г., а какви ще бъдат през следващата 2012 г. зависи от всички нас. Екипът на ШУМ.БГ си пожелава по-добрите новини и обещава да ги отрази.
ШУМ.БГ
наи важното сабитие не е отбелязано, а то е че вав бсп двете циганчета стнаха саветници, по незнаен начин са много богати. това са иван шекера лисицата и орлинчо сводника, а кажете балгари шо за пертия е това.
заради хъбавия ни кмет сега стоим на стъдено,пускаме духалки,купиваме климатици,децата ни са облечени все едно са в антрактида,постояно са болни.браво на кмета браво !!!!!!!!!!!!!!!
1. Алкохолизма е точно пристрастяване към алкохола - казано за теб по - простичко.
2.Братчето работеше в данъчното и го изгониха от там точно за корумпираност. И не само го познавам лично, но и съм го виждал да го наливат с алкохол дребни далавераджии преди години, за да си осигурят " крилото" му. Накрая падна от диванчето мъртво пиян. Това беше в едно заведение с машинки за покер през 1992 година. Далавераджийчетата се казваха - Митко Курта, Пинчера и подобни на тях. Едва ли ги познаваш....
Да не говорим, че веднаж се наложи и да му " забия" една тупалка за добро държане. Ако знаех на кого е брат - щяха да бъдат поне две.
3.Безпристрастен наистина се пише със З, но тъпако, ако си служиш по - често с компютър и пишеш бързо, ще допуснеш и ти правописна грешка, защото С и З са съседни по диагонал. Погледни тъпчо! А аз не пиша като теб с едно пръстче, а с десетте.
Аре сега - духни го и се заври под полата на жена си при миризливия й задник. И не се обаждай повече.
Коментари
Дуда Русева
Не сама ние сме си изградили правилно мнение за крадливата Дуда Русева!!!
ku4ogon
Пожелавам Ви много приятни лични моменти на целия Ви екип!Да ви радват здраве и благополучие през 2012 г!
А в професионален план Ви препоръчвам не само отразяване на новини/навреме/,но и разследваща журналистика!Иначе се губи смисъла на отразеното!
0777
наи важното сабитие не е отбелязано, а то е че вав бсп двете циганчета стнаха саветници, по незнаен начин са много богати. това са иван шекера лисицата и орлинчо сводника, а кажете балгари шо за пертия е това.
dfiufdugo;
заради хъбавия ни кмет сега стоим на стъдено,пускаме духалки,купиваме климатици,децата ни са облечени все едно са в антрактида,постояно са болни.браво на кмета браво !!!!!!!!!!!!!!!
* Коментар транслитериран от системата
2 2Молба за отговор
Някой може ли да каже - Шумен кандидатства за "Културна столица на Европа", но за коя година?
2019
Шумен-кандидат за европейска столица на културата-2019.Дано дотогава и гражданите,и коментаторите стават по-цивилизовани,по-културни,по-добри.
Шуменец
Малинов, ти очевидно се харесваш много.
Нека ти разясня някои неща.
1. Алкохолизма е точно пристрастяване към алкохола - казано за теб по - простичко.
2.Братчето работеше в данъчното и го изгониха от там точно за корумпираност. И не само го познавам лично, но и съм го виждал да го наливат с алкохол дребни далавераджии преди години, за да си осигурят " крилото" му. Накрая падна от диванчето мъртво пиян. Това беше в едно заведение с машинки за покер през 1992 година. Далавераджийчетата се казваха - Митко Курта, Пинчера и подобни на тях. Едва ли ги познаваш....
Да не говорим, че веднаж се наложи и да му " забия" една тупалка за добро държане. Ако знаех на кого е брат - щяха да бъдат поне две.
3.Безпристрастен наистина се пише със З, но тъпако, ако си служиш по - често с компютър и пишеш бързо, ще допуснеш и ти правописна грешка, защото С и З са съседни по диагонал. Погледни тъпчо! А аз не пиша като теб с едно пръстче, а с десетте.
Аре сега - духни го и се заври под полата на жена си при миризливия й задник. И не се обаждай повече.
Lo entiendes lo que te dí?!
Анонимен
Шуменецо, само с 10 пръста ли можеш?
Да пишеш, ти какво си помисли?
От коментара ти разбрах единствено, че задникът на жена ти не е ходил на баня отдавна, както и че диагоналите ти пречат да си достатъчно грамотен...
Малинов
йо ентендер, перо те - импробабле ...
* Коментар транслитериран от системата
0 2