Ливърпул победи Нюкасъл с 3-1 в мач от 19-ия кръг на Висшата лига, играл се пред 44 хил. души на стадион "Анфийлд". Началото на срещата не предвещаваше подобна категорична победа за домакините. Гостите откриха в 25-ата минута чрез Йохан Кабайе и едва тогава домакините се събудиха и вдигнаха на щурм. Агресивната им игра в нападение скоро даде резултат, като автор на изравнителния гол бе Крейг Белами (29-а минута). Второто полувреме протече при териториален и игрови превес на Ливърпул. В 67-ата минута скандалджията Белами заби и втори гол срещу бившия тим. Последният пирон в ковчега на Свраките заби в 78-ата минута капитанът на домакините Стивън Джерард: Ливърпул - Нюкасъл 3-1. Победата изкачи Ливърпул на 4-то място в класиране, което засега мърсисайдци разделят с Челси. Лондончани обаче още не са изиграли мача си от кръга срещу Астън Вила. /БГНЕС