Стилиян Петров отбеляза четвъртия си гол за сезона и помогна на своя Астън Вила да спечели с 3:1 при гостуването на Челси в мач от 19-ия кръг на Висшата лига на Англия.. Капитанът на националния ни отбор се разписа в 83-та минута, след като получи хубав пас в наказателното поле на домакините и с диагонален удар с левия крак не остави никакъв шанс на Петер Чех. Дидие Дрогба откри резултата за "сините" от дузпа в 23-та минута, а Стивън Айрлънд направи 1:1 в 28-та минута. Дарън Бент пък оформи крайното 1:3 в 86-та минута и помогна на своя тим да се изкачи до 9-то място в класирането на английския футболен елит. Челси, които заемат петата позиция, са вече на цели 11 точки от върха. Робин ван Перси пък вкара 35-ия си гол за 2011 година при успеха на Арсенал с 1:0 над Куинс Парк Рейнджърс. По този начин той задмина легендата Тиери Анри по най-много вкарани голове за лондонския тим в една календарна година. Мартин Петров игра цял мач за Болтън, но неговия отбор направи едва 1:1 у дома с Уулвъхямптън Уондърърс. Резултатите от Висшата лига: Арсенал - К.П.Р 1:0, Болтън - Уулвс 1:1, Челси - Астън Вила 1:3, Норич Сити - Фулъм 1:1, Стоук Сити - Уигън 2:2, Суонси - Тотнъм 1:1. /БГНЕС