Изненадани от два късни гола на Фулъм, Арсенал започнаха по неприятен начин новата година, доказвайки, че имат проблеми в защита след крайното 2:1 за "Котиджърс". Пълният с контузии състав на мениджъра Арсен Венгер игра и с човек по-малко в последните 12 минути след червения картон на Йоан Джуру. Точно след изгонването му паднаха и двете попадения за гостите, а преди това резултата в 21-ата минута бе открил Лоран Кошчиелни. Стив Сидуел изравни с глава в 85-ата минута, а в 89-ата Замора донесе успеха на тима си с истинско торпедо. Резултатът оставя Арсенал на точка зад четвъртия Челси, който спечели срещу Уулвс, за да заеме последното място с квота за Шампионската лига преди навлизането във втората част от сезона. /БГНЕС