Първата ракета на България Цветана Пиронкова взе сет и измъчи световната №1 Каролин Вожнячки във втория си мач на "Хопман Къп" в Пърт, Австралия. Датчанката спечели срещата със 7:5, 4:6, 6:2, като тя бе равностойна и изпълнена с пробиви, но в крайна сметка Вожнячки сломи съпротивата на Цвети. И двете тенисистки имаха проблеми със сервиса си през 144-те минути игра, като Вожнячки направи доста непредизвикани грешки. Пиронкова притисна именитата си съперничка още в първия сет, когато благодарение на агресивната си игра успя да поведе с 3:1 гейма. Постепенно Вожнячки намери правилния ритъм и успя да върне пробива, за да стигне до равенство в геймовете - 4:4. Последва нов пробив на Пиронкова, която можеше да затвори първия сет със сервиса си, но вместо това загуби три поредни гейма и съперничката й поведе с 1:0 сета. Във втория сет българката отново поведе с 3:1, а след това при резултат 5:4 гейма в нейна полза тя сервираше за сета и този път успя да го спечели, изравнявайки резултата - 1:1. В решаващия трети сет Вожнячки започна устремно и този път тя поведе с 3:1 сета. Пиронкова не се предаде и бързо върна пробива за 3:2, но след това се пропука при своето сервиране. В крайна сметка 24-годишната българска ракета не успя да намери сили за обрат и лидерката в световната ранглиста се поздрави с крайния успех. Sportni.bg