Световният номер 4 Анди Мъри навакса един сет изоставане, за да стигне до победата над Жил Мюлер от Люксембург с 4-6, 7-6(3), 6-0 и да се класира за трети кръг на турнира в Бризбейн. Британецът постигна подобен обрат във втори пореден мач, след като вчера победи Михаил Кукушкин с 5-7, 6-3, 6-2. Мюлер показа впечатляваща игра в първите два сета на днешния двубой, но след като загуби тайбрека на втората част се срина и не успя да вземе гейм в решителния сет. В следващия кръг Мъри ще се изправи срещу кипъреца Маркос Багдатис, който победи Кей Нишикори с 6-3, 6-4. Поставеният под номер 2 в основната схема на турнира Жил Симон също се класира за четвъртфиналите, след като отстрани австралиеца Джеймс Дъкуърт в два сета. Сантяго Хиралдо, Денис Истомин, Бърнард Томич, Александър Долгополов и Радек Щепанек също записаха победи и са сред най-добрите осем на турнира. БГНЕС