Стивън Джерард отпразнува първия си старт като титуляр след повече от два месеца за Ливърпул, разписвайки се при разгрома с 5:1 над Олдъм в среща от трети кръг на ФА Къп. След три влизания като резерва след възстановяването си от инфекция в глезена, английският национал вкара от дузпа малко прди почивката, за да изведе тима си напред срещу намиращия се 52 места по-надолу в дивизиите тим на Олдъм. Изненадващо обаче именно гостите откриха резултата чрез Роби Симпсън, който вкара страхотно воле от около 27-28 метра. Попадение на Крейг Белъми с рикошет обаче върна паритета две минути по-късно. След това падна и голът на Джерард, а през втората част Джонджо Шелви и резервите Анди Керъл и Стюърт Даунинг довършиха непретенциозния съперник. БГНЕС