Шампионите на България ЦСКА загубиха с 1:3 от Ираклис и отпаднаха от Шампионската лига, и загубиха шансовете си да продължат във втория по сила турнир в Европа Купата на CEV. Това е петата поредна загуба на "червените" от началото на турнира, които имат само 1 точка и са на 4 място в група А. Българските волейболисти започнаха много добре срещата, но Ираклис се мобилизираха и взеха първия гейм с 25:21. Вторият гейм отново бе за домакините, които въпреки равностойната игра на "армейците" в началото затвориха гейма при 25:19. В третият гейм домакините допускаха грешки и това позволи на ЦСКа да го вземе с 25:16. В четвъртата част обаче Ираклис не допуснаха българите да доминират и в крайна сметка спечелиха гейма с 25:21 и с това взеха победата в мача. Неприятен инцидент се случи с привържениците на ЦСКА, след като автобусът им беше спрян съвсем близо до Солун и беше върнат обратно към граничен пункт Кулата, където съпровождащите ги гръцки полицаи са проявили агресия към българските привърженици на ЦСКА и са са били обстрелвани с гранати сълзотворен гас и налагани с палки. Заради случката границата е била затворена повече от час, като коли не са били допускани да преминават в нито една посока, а на мястото е дошла и линейка от България, за да окаже първа помощ на пострадалите. БГНЕС