Третата ракета на България Елица Костова започна успешно участието си на квалификациите за Australian Open, след като победи представителката на домакините Сторм Сандърс в два сета. Костова реализира пет пробива в мача, за да го спечели със 7-5, 6-3 за час и 25 минути. Българката бе особено стабилна при вкаран първи сервис, печелейки 79 процента от разиграванията, и реализира 21 печеливши удара срещу 13 за Сандърс. Във втория кръг от квалификационната схема Костова ще се изправи срещу представителката на САЩ Варвара Лепченко. Родената в Узбекистан Лепченко е 127-ма в световната ранглиста и поставен под номер 11 в схемата. Мачът между двете е насрочен за утре и ще започне около 06:00 часа българско време. По-рано днес втората ни ракета Диа Евтимова загуби от американката Джейми Хемптън с 2-6, 1-6 за час и 4 минути. /БГНЕС