Най-добрият български тенисист Григор Димитров се класира за втори кръг на Australian Open, след като победи в петсетов трилър французина Жереми Шарди. 20-годишният Димитров записа успех с 4-6, 6-3, 3-6, 6-4, 6-4 след 3 часа и 16 минути игра на корт 8 в "Мелбърн парк". Двубоят бе изключително оспорван, като Григор бе близо до загубата в четвъртия сет, когато даде три поредни възможности за пробив на съперника си при 3-4, но успя да ги отрази и да вземе тази част. Решаващият сет също бе равностоен, но в крайна сметка Димитров показа по-здрави нерви и успя да пробие Шарди при 5-4 в своя полза, за да затвори мача и да си осигури място във втори кръг на турнира. Там той ще срещне испанеца Никола Алмагро, който е поставен под номер 10 в основната схема. По-рано днес Алмагро победи Лукаш Кубот в четири сета. На корт 8 сега ще излезе и представителката ни при жените Цветана Пиронкова, която ще се бори за място в следващия кръг с индийката Саня Мирза. /БГНЕС