Барселона победи Реал Мадрид с 2:1 на "Сантяго Бернабеу" в първия мач от ¼ финалите за Купата на Краля. Кристиано Роналдо откри резултата в мача в 11-та минута, но второто полувреме Карлес Пуйол и Ерик Абидал дадоха преднина на каталунците. Реваншът е идната сряда на "Ноу Камп". Реал Мадрид поведе още в началото на мача, където показа доминация на домашен терен . Барса обаче бързо се върна в мача, макар и този път не чрез Лео Меси. Изненадващ беше състава, който пусна Моуриньо и в крайна Рикардо Карвальо беше в центъра на защитата, въпреки че дълго време не беше в игра. Пепе ,Чаби Алонсо и Ласана Диара в средата на терена, Хамит Алтънтоп застана десен бек, а Марсело Виейра седна на пейката. След успеха си Барса изравни с Реал Мадрид броя победи в Ел Класико 86-86. /БГНЕС