Патрик Херман заби две попадения, а неговият Борусия Мьонхегладбах победи с 3:1 лидера в Бундеслигата Байерн Мюнхен, за да се приближи на точка от върха в класирането. Марко Ройс също се разписа при подновяването на шампионата след месец почивката, докато Бастиан Швайщайгер вкара почетното попадение за гостите. Домакините имаха нужда от голям гаф на стража Мануел Нойер, за да поведат в 11-ата минута. Тогава вратарят на Байерн подаде на Ройс, който лесно се разписа на празна врата от 30 метра за 11-ия си гол през сезона. Мьонхенгладбах удвоиха преднината си в 41-ата минута, когато Майк Ханке намери Херман с дълъг пас, а 20-годишният талант преодоля Нойер с нисък удар. Херман комбинира с Ройс за друга бърза атака в 72-ата минута, с която резултатът стана катастрофален за баварците - 3:0. Швайнщайгер все пак намали изоставането с удар отблизо 6 минути по-късно, но това бе малка утеха за гостите, на които им липсваше духът и искрата в играта. С резултата Гладбах излезе втори в класирането с 36 точки от 18 мача и дубъл от победи в лигата срещу Байерн. /БГНЕС