Анди Мъри се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство по тенис на Австралия. Четвъртият в основната схема шотландец прати Мишел Льодра у дома след успех с 6-4, 6-2, 6-0. Ракета номер едно на Великобритания, който загуби миналогодишния финал в Австралия от Новак Джокович, записа 25-та победа в последните си 26 мача с френски тенисисти. Льодра се опита да се противопостави на своя опонент, след като жребият го прати за пореден път срещу един от най-силните играчи в схемата на турнира, но загуби срещата за 109 минути. Мъри обаче няма да може да добави още един "френски скалп" към своята колекция, тъй като в следващия кръг ще играе с Михаел Кукушкин, а не с Гаел Монфис. Френският състезател по-рано днес загуби от казахстанеца в пет сета. Кеи Нишикори пък стана първият японец, който достига осминафинал в Австралия след началото на оупън-ерата през 1968 година, след като победи в друг мач днес Жулиен Бенето с 4-6, 7-6, 7-6, 6-3. /БГНЕС