Шалке 04 се изравни по точки с Байерн Мюнхен на върха в класирането, след като победи Щутгарт у дома с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата. Жоел Матип откри резултата в полза на домакините още в 3-та минута. Хьоведес засече с глава едно центриране от корнер към Матип, който от около три метра реализира втория си гол за сезона. Пападопулос покачи на 2:0 в 48-та минута, реализирайки също второто си попадение за "кралско-сините" през кампанията. Резултатът набъбна на 3:0 в 80-та минута, когато се разписа Дракслер, а Оказаки вкара почетен гол за гостите в 87-та минута. Тимът от областта Рур вече има еднакъв брой точки с Байерн Мюнхен - 37, но остава втори в класирането, заради по-лошата си голова разлика от баварците. Всички резултати от Германия днес: Фрайбург – Аугсбург 1:0, Хофенхайм – Хановер 96 0:0, Нюрнберг - Херта 2:0, Шалке 04 - Щутгарт 3:1, Волфсбург – ФК Кьолн 1:0. БГНЕС