Любителите на тениса по света ще могат да се насладят на нов сблъсък между Роджър Федерер и Рафаел Надал след два дни, след като днес испанецът победи Томаш Бердих на четвъртфиналите на Australian Open в четири сета. Мачът между двама от най-големите тенисисти в историята обещава да бъде изключително зрелище, като Федерер и Надал демонстрират страхотен тенис на кортовете в Мелбърн до момента. В един от най-интересните мачове от началото на турнира Надал победи Бердих с 6-7(5), 7-6(6), 6-4, 6-3 за 4 часа и 16 минути игра, която остави зрителите без дъх. Двамата реализираха повече печеливши удари, отколкото непредизвикани грешки, а в края на двубоя испанецът реализира няколко феноменални уинъра от невероятни позиции. Бердих бе избрал изключително агресивен подход и притискаше максимално съперника си. Ключове момент в двубоя бе тайбрекът на втория сет, когато чехът имаше възможност да затвори частта, но не я реализира. Успехът в тайбрека даде криле на Надал, който заигра на границите на възможното до края на мача и не остави шансове на съперника си. Шампионът от Australian Open 2009 завърши мача с 57 печеливши удара, а Бердих - с 66. /БГНЕС