Барселона и Реал Мадрид завършиха 2-2 в мач-реванш от турнира за Купата на краля, играл се пред 80 хил. зрители на ст. "Камп Ноу". Първият мач, играл се в Мадрид, завърши 2-1 за каталунците. Така, с общ резултат 4-3 момчетата на Пеп Гуардиола се класираха за полуфиналите на турнира. Първото полувреме на реванша в Барселона премина под диктовката на домакините, които набързо поведоха 2-0 с голове на Педро Родригес (43-а минута) и Дани Алвеш (45-а минута). Очакванията на публиката за разгром над Галактикос през второто полувреме не се оправдаха. Играчите на Реал излязоха пределно амбицирани да докажат, че неслучайно са начело в класирането на Примера дивизион. Чрез голове на Кристияно Роналдо (68-а минута) и Карим Бензема (71-а минута) възпитаниците на Жозе Моуриньо успяха да изравнят резултата. До края на мача обаче повече голове не паднаха: Барселона - Реал Мадрид 2-2. На полуфинала на турнира Барса ще играе срещу победителя от мача Валенсия - Леванте, който ще се играе на 27 януари. Другият полуфинал е Атлетик Билбао - Мирандес. На снимката: сблъсък на титани - Кристияно Роналдо срещу Лионел Меси. /БГНЕС