Ливърпул и Манчестър Сити завършиха 2-2 в полуфинален мач реванш за Карлин Къп, играл се пред 45 хил. зрители на ст. "Анфийлд". Първата среща, играла се в Манчестър, завърши 1-0 за Ливърпул. Така, с общо резултат 3-2 момчетата на Кени Далглиш се класираха за финала на турнира. Резултатът в реванша в Ливърпул бе открит от гостите в 31-та минута, като голът отбеляза Найджъл де Йонг, препарирал вратаря Пепе Рейна с топовен шут от около 25 метра. В 40-ата минута домакините изравниха чрез Стивън Джерард от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Майка Ричардс. Второто полувреме протече при идентичен сценарий - Гражданите отново поведоха (Един Дзеко, 68-а минута), а Ливърпул не след дълго отново изравни (Крейг Белами, 74-а минута). На финала на Карлинг Къп, който ще се играе на 26 февруари лондонския ст. "Уембли", Ливърпул ще срещне отбора на втородивизионния Кардиф. На полуфинала тимът от Уелс отстрани чрез дузпи Кристал Палас. /БГНЕС