Арсенал победи Астън Вила с 3:2 на "Емиратс" в мач от 5-ти кръг на ФА къп, въпреки че изоставаше с 0:2 на почивката на двубоя. Капитанът на българския национален отбор Стилиян Петров започна като титуляр за бирмингамци и игра до 82-та минута, когато бе заменен от Бари Банан. Гостите се защитавах умело през първата част и удариха Арсенал на контраатаки, като двата гола за тях отбелязаха Ричард Дън и Дарън Бент. Възпитаниците на Арсен Венгер излязоха преобразени след почивката и постигнаха пълен обрат само за 7 минути. Робин ван Перси отбеляза два гола от дузпи, които бяха направени от голмайсторите за Вила - Дън и Бент. Между двете попадения на холандеца, щастлив гол вкара и Тио Уолкът. До края на мача бирмингамци не успяха да натиснат противника си, а "артилеристите" контролираха развоя и се поздравиха с успех. На осминафиналите те ще гостуват на победителя от двойката Съндърланд - Мидълзбро. БГНЕС