Димитър Бербатов отбеляза гол за Манчестър Юнайтед от дузпа, при домакинската победа с 2:0 над Стоук Сити, а "червените дяволи" настигнаха лидера Манчестър Сити, след загубата на "гражданите" от Евертън. Бербатов започна мача като титуляр в атака, където си партнираше с Хавиер Ернандес. Домакините контролираха напълно събитията на терена и бе въпрос на време кога ще падне първия гол. В края на полувремето Скоулс изведе на добра позиция Парк, който бе фаулиран в наказателното поле. Ернандес отбеляза отсъдената дузпа и даде преднина на Юнайтед. Малко след почивката Валенсия се измъкна от отбраната и бе повален в наказателното поле, а този път зад топката застана Бербатов. Българинът също не сбърка и оформи крайния резултат - 2:0. В същото време Евертън победи с 1:0 Манчестър Сити на "Гудисън парк", като единственото попадение в двубоя отбеляза бившият играч на Юнайтед Дарън Гибсън. По този начин градските съперници се изравниха на върха на класирането. Останалите резултати: Тотнъм - Уигън 3:1 Суонзи - Челси 1:1 Уулвърхемптън - Ливърпул 0:3. БГНЕС