Валенсия и Барселона завършиха 1-1 в първи полуфинален мач за Купата на края. Резултатът бе открит от домакините в 27-ата минута, когато точно центриране отляво на Матийо намери Гонсалвеш, чийто шут направи безпомощен резервния врата на каталунците Пинто. Последния малко преди това игра с ръка извън големия пенал, но съдията го пожали и не му вдигна дори жълт картон. Равенството бе скоро възстановено след гол на Карлес Пуйол в 35-ата минута. Резултатът 1-1 се запази до края на първото полувреме. Десетина минути след подновяването на играта Барселона получи право да изпълни дузпа, но суперзвездата на тима Лионел Меси пропусна. Нова възможност пред аржентинеца се откри в добавеното от рефера време. Меси обаче отново пропусна, въпреки че се бе озовал непокрит в наказателното поле на Валенсия. Реваншът между двата тима е след седмица на ст. "Камп Ноу" в Барселона. В другия полуфинал на 7 февруари в Билбао местният Атлетик посреща в първи мач третодивизионния Мирандес. /БГНЕС