Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова се класира за основната схема на последния за годината турнир от "Големия шлем" – “US Open”. Пиронкова, поставена под номер 24 в пресявките при жените, надделя с 7-6, 1-6, 6-2 над канадката Стефани Дюбоя в мач от третия кръг на квалификациите. Победа срещу 120-ата в света не дойде никак лесно. В първия сет българката трябваше да победи в тайбрека със 7:5 точки за победата със 7-6 гейма. Още във втората част канадката отговори подобаващо на предизвикателството и спечели с 6-1, за да изравни резултата на 1:1 сета. Решителната трета част започна с пасив за Пиронкова с 0:2 гейма. От тук насетне обаче пловдивчанката доминираше и завърши сета и мача с победа 6-2. БГНЕС