Барселона победи Валенсия с 2-0 във втория полуфинален мач-реванш за Купата на краля. Първата среща, играла се на ст. "Местая" във Валенсия, завърши 1-1. В снощния реванш на ст. "Камп Ноу" домакините не оставиха никакви шансове на Прилепите. Барса поведе още в 16-ата минута чрез Сеск Фабрегас, реализирал след асистенция на Лионел Меси. До края на полувремето каталунците имаха и още положения. В началото на втората част Валенсия опита нещо като натиск, който обаче не доведе до нищо. В 77-ата минута Фегули от гостите бе изгонен заради втори жълт картон и с човек по-малко съотборниците му загубиха всякакви шансове. Две минути по-късно Шави покачи на 2-0, оползотворявайки пас на Фабрегас - и с това мачът свърши. С общ резултат от двете срещи 3-1, Барселона се класира за финала на Копа дел Рей, който ще се играе на 25 май. Там момчетата на Пеп Гуардиола ще срещнат баските от Атлетик Билбао, разгромили в другия полуфинал третодивизионния Мирандес с общ резултат 10-4. /БГНЕС