Милан победи Арсенал с разгромното 4-0 в първи осминафинал за Шампионската лига, играл се пред 60 хил. души на стадион "Джузепе Меаца". Головата серия за росонерите започна в 15-ата минута, когато Кевин Принс Боатенг реализира от воле. В 38-та минута Робиньо удвои с глава след центриране на Златан Ибрахимович. Очакванията, че Арсенал ще тръгне на щурм през второто полувреме, не се оправдаха. Домакините отново доминираха, като само 4 минути след подновяването на играта Робиньо заби нов гол - отново след асистенция на Ибрахимович. В 78-ата минута и самият Ибрахимович записа името си сред голмайсторите. Шведът от босненски произход реализира от дузпа, отсъдена заради нарушение на Йоан Джуру: Милан - Арсенал 4-0. Мачът-реванш, очертаващ се като протоколен, е на 6 март в Лондон. БГНЕС